![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13378295
*
nr 1337 8295
Edvin Ollers
(1888-1959), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1934, Skånelänga. Olja på pannå, 54x66 cm
Edvin Ollers, född 1888 i Norrtälje, död 1959, svensk målare, formgivare och konsthantverkare.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 13 juli 2020
kl 20:55:37
- Konstnär/Designer
Edvin Ollers
Edvin Ollers, född 1888 i Norrtälje, död 1959, svensk målare, formgivare och konsthantverkare.
Läs mer om Edvin Ollers
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: edvin ollers olja olja på pannå oljemålning oljemålningar skånelänga svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:13
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03
-
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:19
*
Edvin Ollers
Edvin Ollers, född 1888 i Norrtälje, död 1959, svensk målare, formgivare och konsthantverkare.
Läs mer om Edvin Ollers
nr 1337 8295
Edvin Ollers
(1888-1959), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1934, Skånelänga. Olja på pannå, 54x66 cm
Edvin Ollers, född 1888 i Norrtälje, död 1959, svensk målare, formgivare och konsthantverkare.
Följerätt | |
---|---|
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 13 juli 2020 |
- Konstnär/Designer
Edvin Ollers
Edvin Ollers, född 1888 i Norrtälje, död 1959, svensk mÃ¥lare, formgivare och konsthantverkare.Läs mer om Edvin Ollers
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: edvin ollers olja olja på pannå oljemålning oljemålningar skånelänga svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:13 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:53 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03 -
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:19